Strona główna Zapisy online na kurs
O nas
Serdecznie witamy na naszej stronie. Studio Tańca „AIDA” prowadzą Państwo Jolanta i Adam Kula. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie bardzo efektywnych metod nauczania....
Aktualności

WSZYSTKIE GRUPOWE KURSY TAŃCA TOWARZYSKIEGO W STUDIO TAŃCA "AIDA" PROWADZI DWOJE INSTRUKTORÓW -  PP Jolanta i Adam Kula

 Szanowni Państwo

zapraszamy na

WESELNY Kurs Tańca Towarzyskiego - rozpoczęcie 21 czerwiec 2024r. godz. 18.00 

uwaga: cena promocyjna 125zł od osoby za cały kurs

oraz

-PIERWSZY TANIEC - INDYWIDUALNE  LEKCJE  DLA  NARZECZONYCH   
 
 - INDYWIDUALNE  LEKCJE  DLA PAR 

Zapraszamy... zrób pierwszy krok, my pokażemy Ci następne

Programy kursów i ich ceny                         Dlaczego warto wybrać ST "AIDA"

 

Tel. 696 733 316

 

Strona główna O nas Oferta i zapisy Galeria Lokalizacja Kontakt
Oferta i zapisy oraz CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Na naszych zajęciach poznacie tajniki:

  • tańców standardowych - walc angielski, tango argentyńskie, walc wiedeński, foxtrot, quickstep;
  • tańców latynoamerykańskich – samba brazylijska, kubańskie cha cha cha, rumba kubańska, paso doble, jive.

         Nauczymy Was także tańców przydatnych na każdą okazję np. 2 na 1, blues, polka, rock’n roll, salsa itd. Program kursu jest tak dobrany aby uczestnicy mogli wykorzystać swoje umiejętności na różnych imprezach towarzyskich: balach, dyskotekach, przyjęciach, prywatkach, weselach itp. Zapraszamy na kursy grupowe (10 - 16 osób) i lekcje indywidualne. Dysponujemy bardzo dużą salą taneczną z lustrami i doskonałym nagłośnieniem.

Na zajęcia grupowe zapraszamy zarówno pary jak i osoby indywidualnie. Strój na zajęcia powinien być wygodny. Prosimy także pamiętać o obuwiu na zmianę.

Zapisz się już dziś! Na taniec nigdy nie jest za późno!
Pamiętaj, że każdy może nauczyć się tańczyć, wystarczy tylko chcieć!

Rezerwacja  telefoniczna  696 733 316  lub z  naszej  strony  www

Wpłaty bezpośrednio przed zajęciami lub na konto 43 1050 1562 1000 0022 5454 0319
W przypadku wpłaty na konto, na pierwsze zajęcia należy przynieść potwierdzenie wpłaty.

 

CZĘSTO  ZADAWANE  PYTANIA

 

Czy można zapisać się bez partnera/partnerki?

          Tak, na kurs tańca można zapisać się nie mając partnera/partnerki. Na każdym kursie mniej więcej połowa to osoby, które zapisały się jako tzw. singiel. Wyjątkiem są intensywne kursy tańca dyskotekowego „2 na 1 i discofox”  oraz kursy tańca dla narzeczonych na które zapisujemy wyłącznie pary (jest to spowodowane intensywnością i specyfiką szkolenia).

 

Ile „stopni” trwa kurs tańca?

          Po ukończeniu podstawowego zakresu nauki ( I, II, III stopień ) uczestnicy kursu będą mogli swobodnie wykorzystywać nabyte umiejętności taneczne i podstawowe figury na różnych imprezach towarzyskich: balach, dyskotekach, przyjęciach, prywatkach, weselach itp. Trzeba też jasno powiedzieć, że w dzisiejszych czasach ukończenie trzech stopni kursu tańca to absolutne minimum dla każdego kulturalnego człowieka.

Osoby pragnące pogłębić swoje umiejętności, będą mogły kontynuować naukę na IV, V i VI stopniu. Ukończenie sześciu stopni sprawi, że jeszcze pewniej będziemy poruszać się na parkiecie wykorzystując średnio zaawansowane figury i połączenia taneczne.

Wszystkich, którzy są zafascynowani tańcem i pragną wyszlifować swoje umiejętności oraz poznać zaawansowane figury i połączenia zapraszamy na kursy dla zaawansowanych (VII, VIII i IX stopień).

 

Czy zmieniamy na kursie pary?

          Na kursie, co pewien czas, organizujemy zmianę partnerów, ponieważ wpływa to korzystnie na postępy w tańcu (w końcu jest to taniec towarzyski ) i sprawia, że ludzie świetnie się bawią ze sobą stając się bardziej otwartymi, lepiej też radzą sobie potem tańcząc na różnych imprezach. Wieloletnie doświadczenie trenerskie pokazało, że w taki sposób uczycie się Państwo najszybciej i najefektywniej.

 

Czy organizujecie mini kursy dla kilku par?

          Oczywiście. Organizujemy zajęcia dla 3-5 par dostosowując terminy i program zajęć do ich potrzeb. Warunkiem jest zgłoszenie się do nas zorganizowanej grupy 3-5 par. Zajęcia prowadzone dla kilku osób są bardzo efektywne, a cena to tylko 35zł za 45minut od osoby. Ilość lekcji wybieracie Państwo sami. Szczegóły podane są tutaj:

 

Ile czasu zajmuje nauczenie się pierwszego tańca na wesele?

          Opanowanie prostej choreografii pierwszego tańca zabiera parom zazwyczaj około trzech spotkań z instruktorem po półtorej godziny każde (czyli 3 x 90 minut). Wszystko zależy od możliwości indywidualnych i wybranego stopnia trudności. Należy pamiętać, że podczas prezentacji pierwszego tańca dochodzi stres, trema i ekscytacja spowodowane wyjątkowością dnia, jakim jest dzień ślubu i ten pierwszy – jedyny taniec w życiu. Dlatego też pierwszy taniec musi być opanowany perfekcyjnie, tak, żeby nie stanowił dla Państwa kolejnego źródła stresu, a był powodem przyjemności i dumy. Informację o ilości lekcji prosimy traktować czysto orientacyjnie. Im wcześniej rozpoczniecie Państwo naukę tym efekt końcowy będzie ciekawszy i piękniejszy.
Koszt zajęć to 70 zł za godzinę lekcyjną (45 minut) od pary – nie od osoby i nie ma tu żadnych ukrytych kosztów, jakimi potrafią zaskoczyć inne szkoły tańca, np. dodatkowych opłat za salę itp. Szczegóły podane są
tutaj.

 

Jakie dni wybrać na kurs?

          Aby zachować prawidłowy tok nauki, bardzo istotne jest ciągłe utrwalanie i przypominanie poznanych kroków, dlatego należy przynajmniej dwa razy w tygodniu uczestniczyć w zajęciach ( i nie oszukujmy się, przecież niewiele osób ćwiczy w domu poznane kroki, a nawet jeśli, to bez opieki instruktora robi to najczęściej mało precyzyjnie lub po prostu błędnie). Ideałem jest jedno- lub dwudniowy odstęp pomiędzy zajęciami, wtedy uczymy się systematycznie, a jednocześnie utrwalamy poznane kroki i układy taneczne.

Niewątpliwie najlepiej jest połączyć poniedziałek ze środą, wtorek z czwartkiem, wtorek z piątkiem lub piątek z sobotą (zajęcia piątkowo-sobotnie są kompromisem pomiędzy chęcią nauki, a możliwościami czasowymi kursantów). Takie też połączenia dni proponujemy naszym kursantom. Z uwagi na to, iż nowe  kursy  rozpoczynamy co dwa tygodnie łatwo jest dobrać właściwy termin dla siebie.

 

UWAGA:

Dla tych, którzy chcą się nauczyć tańczyć ale absolutnie brakuje im czasu organizujemy "pogotowie taneczne" w postaci INTENSYWNYCH TYGODNIOWYCH kursów tańca. Zajęcia odbywają się wówczas codziennie przez cały tydzień od poniedziałku do soboty włącznie.

 

Intensywne kursy „dwa na jeden i discofox” czego się na nich uczymy?

Najkrócej mówiąc DISCOFOX i DWA NA JEDEN to jedne z najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych. Dlaczego są tak popularne? Bo są niezwykle łatwe do nauki, a schemat ich kroków może być tańczony w niemal nieskończonej ilości kombinacji. W tych tańcach nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury. Tańce te pasują do każdej muzyki w metrum 4/4, a szczególnie do każdej muzyki dyskotekowej i nieważne czy jest to pop, rap, hip hop, dance, techno, czy coś bardziej nieokreślonego.

Kariera discofox i dwa na jeden w Polsce jest raczej „cicha”, może dlatego, że nie są to tańce turniejowe. W Europie natomiast zrobiły karierę wręcz oszałamiającą. Obecnie są nawet rozgrywane Mistrzostwa Świata w discofox/dwa na jeden. Są to jedyne tańce, którym poświęca się  obok tańców programowych  w Światowym Programie Tanecznym, oddzielne kursy, ukierunkowane tylko na program discofox i dwa na jeden.

Stosując kroki discofox/dwa na jeden, można przetańczyć z powodzeniem całą noc, gdyż ilość figur, które można wykonać jest wręcz nieograniczona. Są to tańce typowo użytkowe do zastosowania na studniówkach, półmetkach, balach, prywatkach, przyjęciach, weselach (także jako pierwszy taniec), itp. Tego tańca można nauczyć się w relatywnie krótkim czasie. Jego nauka trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stopnia zaawansowania jaki chcemy uzyskać.

 

2009 Studio Tańca AIDA - www.taniec-aida.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony a także materiałów na stronie są zastrzeżone.